StaroDzierzgonianie

Gminny Ośrodek Kultury w Starym Dzierzgoniu realizuje projekt pn. „Zespół Ludowy StaroDierzgonianie – nauka śpiewu i tańca wraz z wyposażeniem”. Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju”  w zakresie małych projektów objętego PROW na lata 2007-2013.

 

Gminne Centrum Kulturalno Biblioteczne

w Starym Dzierzgoniu

Reklama

Motławianki

Aniołki Buzanka

Pisanki – barwny symbol Wielkanocy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Czwartek, 23 Marzec 2023 08:02

Podtrzymujmy tradycje wielkanocne i spotkajmy się na wspólnym malowaniu pisanek!

Aromat wosku pszczelego, ciepły płomień świec, moc kolorów i wzorów zapanują 30 marca w Gminnym Centrum Kulturalno Bibliotecznym w Starym Dzierzgoniu.  Warsztaty odbędą się w godz. 16:00-18:00.

Na warsztatach nauczysz się i poznasz jedną z najstarszych metod zdobienia jaj - metodę batikową, czyli pisanie woskiem pszczelim.
Szpileczką wbitą w patyczek nanosimy rozgrzanym pszczelim woskiem rozmaite wzorki na skorupkę jaja. Tak ozdobione jajo po zanurzeniu w naturalnych barwnikach osiąga piękny kolor i wzór.

Pamiętajmy, że tradycje należy przykazywać z pokolenia na pokolenie - więc zapraszamy do rodzinnego spędzenia miłego popołudnia!  Ze względu na specyfikę warsztatów zapraszamy osoby dorosłe oraz dzieci powyżej 8 roku życia.

Ilość miejsc ograniczona. Prosimy o zapisy w Bibliotece lub pod numerem telefonu: 55 276 14 88

 
 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack

Stworzone dzięki Joomla! Valid CSS