StaroDzierzgonianie

Gminny Ośrodek Kultury w Starym Dzierzgoniu realizuje projekt pn. „Zespół Ludowy StaroDierzgonianie – nauka śpiewu i tańca wraz z wyposażeniem”. Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju”  w zakresie małych projektów objętego PROW na lata 2007-2013.

 

Gminne Centrum Kulturalno Biblioteczne

w Starym Dzierzgoniu

Reklama

Motławianki

Aniołki Buzanka

Mikołajki w GOK PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 07 Grudzień 2009 19:42

Ponad setka dzieci z całej gminy bawiła się w sobotę, 5 grudnia 2009 r., w GOK podczas zabawy mikołajkowej. Mikołajki były następną propozycją jaką GOK zaproponował dla dzieci i młodzieży w ramach Programu Integracji Społecznej i Poakcesyjnego Programu Wspierania Obszarów Wiejskich.

 

W oczekiwaniu na przyjście św. Mikołaja dzieci tańczyły w rytmie piosenek puszczanych przez Marka Kordana. Tańczyły zarówno te mniejsze dzieci jak i młodzież.

Do tańca zachęcały panie z Gminnego Ośrodka Kultury, które serwowały także napoje i słodycze dla wszystkich uczestników Mikołajek.

W przerwach pomiędzy tańcami rozgrywano przeróżne konkursy i zabawy. M.in. dziewczynki tańczyły jak śnieżynki, chłopcy jak bałwanki a także zakładano kukle Mikołaja worek na plecy.

Wreszcie pojawił się św. Mikołaj z ogromnym workiem prezentów. Dzieci chórem przywitały oczekiwanego gościa. Publiczną tajemnicą było to, że każde dziecko obecne na zabawie otrzyma upominek od Mikołaja.

No i rozpoczął się szturm na Gwiazdora. Każde dziecko zostało poproszone o wejście na scenę i wybierało sobie zabawkę  z worka Mikołaja.

Trwało to długo. Dzieci była ponad setka, a każdy rzeczywiście miał otrzymać prezent. Mikołaj musiał się dobrze natrudzić aby wszystkich obdzielić upominkami.

Dzieci oglądały prezenty i robiły pamiątkowe fotografie z Mikołajem. Nie chciały już tańczyć, zajęte były przecież oglądaniem tego co wyciągnęły z worka. Chociaż niektóre wyraźnie obawiały się brodatego przybysza.

Jeszcze ostatni łyk napoju,i ostatnie tańce i powoli sala GOK opustoszała. Była to szalona sobota. Prawdziwe Mikołajki, dzięki Programowi  Integracji Społecznej, za pomocą którego w całości sfinansowano imprezę.

Zmieniony ( Środa, 23 Grudzień 2009 08:09 )
 
 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack

Stworzone dzięki Joomla! Valid CSS