StaroDzierzgonianie

Gminny Ośrodek Kultury w Starym Dzierzgoniu realizuje projekt pn. „Zespół Ludowy StaroDierzgonianie – nauka śpiewu i tańca wraz z wyposażeniem”. Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju”  w zakresie małych projektów objętego PROW na lata 2007-2013.

 

Gminne Centrum Kulturalno Biblioteczne

w Starym Dzierzgoniu

Reklama

Motławianki

Aniołki Buzanka

Telewizja w naszej gminie PDF Drukuj Email
Środa, 02 Wrzesień 2009 19:05

Nasza gmina w ostatnim okresie jest odwiedzana przez różne telewizje. W czasie wyborów do Parlamentu Europejskiego odwiedziła nas TVN24, która na żywo przeprowadziła transmisję o frekwencji podczas wborów. Przed kamerami telewizji zaprezentowali się m.in. z -ca wójta Krzysztof Kosuda oraz będące w Gminnym Ośrodku Kultury członkinie KGW z Lubochowa: Marianna Maryniowska,  Maria Turos i dyrektor GOK Andrzej Czapliński.

Relacje były transmitowane na żywo, więc niewiele osób o tym wiedziało i je obejrzało. Zupełnie inaczej ma być po środowych odwiedzinach, tym razem, Telewizji Gdańsk. Do Gminnego Ośrodka Kultury, 2 września b.r. zjechała ekipa, którą interesowały ciekawe obiekty turystyczne na terenie naszej gminy.

Redaktora Jerzego Boja zainteresowała historia Kamieni Wilhelma. Ekipa, w skład której wchodzili jeszcze: operator kamery Tadeusz Rzeczycki i operator dźwięku Jerzy Kankowski, zabrała dyrektora GOK Andrzeja Czaplińskiego do lasu i tam dokonano pierwszego nagrania.

 

Od lewej: Jerzy Kankowski - operator dźwięku, Tadeusz Rzeczycki - operator kamery, redaktor Jerzy Boj i Andrzej Czapliński

Sfilmowano jeszcze obrazki ze Starego Dzierzgonia i ekipa telewizyjna przeniosła się do Przezmarku gdzie dokonano nagrania zamku krzyżackiego Państwa Jolanty i Ryszarda von Pilachowskich.

W baszcie zamku krzyżackiego w Przezmarku

Dowiedzieliśmy się, że program o Starym Dzierzgoniu będzie nosił tytuł "Z Pomorza" i zostanie wyemitowany 7 września 2009 r. w Telewizji Gdańsk o godz. 8:45. Zapraszamy przed telewizory.

Zmieniony ( Czwartek, 03 Wrzesień 2009 06:44 )
 
 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack

Stworzone dzięki Joomla! Valid CSS