StaroDzierzgonianie

Gminny Ośrodek Kultury w Starym Dzierzgoniu realizuje projekt pn. „Zespół Ludowy StaroDierzgonianie – nauka śpiewu i tańca wraz z wyposażeniem”. Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju”  w zakresie małych projektów objętego PROW na lata 2007-2013.

 

Gminne Centrum Kulturalno Biblioteczne

w Starym Dzierzgoniu

Rozświetlenie choinki na placu przy GCKB PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Poniedziałek, 05 Grudzień 2022 07:06
Zmieniony ( Poniedziałek, 05 Grudzień 2022 07:33 )
 
Konkurs na świąteczną nutę - "Coraz bliżej święta!" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Środa, 16 Listopad 2022 07:46

Gminne Centrum Kulturalno Biblioteczne w Starym Dzierzgoniu, ogłasza VI Rejonowy Konkurs Piosenki Mikołajkowo-Zimowo-Świątecznej, który odbędzie się w dniu 09.12.2022r. (piątek) w sali koncertowej GCKB w Starym Dzierzgoniu o godz. 10.00.Do uczestnictwa zapraszamy SOLISTÓW.

Konkurs podzielony został na kategorie wiekowe:
I     od 7 do 9 lat
II    od 10 do 13 lat
III   od 14 do 17 lat

Soliści przygotowują dwa utwory o tematyce Mikołajkowo-Zimowo-Świątecznej (może to być też kolęda lub pastorałka).

Zgłoszenia dokonujemy na karcie zgłoszeniowej do dnia 02.12.2022 r. listownie na adres siedziby GCKB lub drogą e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego: 55 276 14 88, kom. 727 919 119.

Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem konkursu:
Karta zgłoszenia uczestnictwa:

 
Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Wtorek, 15 Listopad 2022 10:08

Dzień 11 listopada br. był podwójnym świętem w Gminie Stary Dzierzgoń. Po obchodach związanych z Narodowym Świętem Niepodległości odbył się Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. Każdy jubileusz jest okazją do świętowania, ale Złote Gody to rocznica niezwykła, tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli razem pół wieku.

W tym roku tę piękną rocznicę ślubu obchodziło aż 10 par z Gminy Stary Dzierzgoń! Niestety nie wszyscy jednak mogli przybyć tego dnia do Gminnego Centrum Kulturalno Bibliotecznego, gdzie odbyło się spotkanie. Mamy nadzieję, że choć w najbliższym gronie również świętowali ten wyjątkowy dzień!

Jubilaci otrzymali listy gratulacyjne oraz medale "Za długoletnie pożycie małżeńskie", które nadał prezydent RP Andrzej Duda. W jego imieniu odznaczenia wręczył Wójt Gminy Stary Dzierzgoń Marek Turlej - pełniący w tym dniu również funkcję Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego.

Gospodarz Gminy Marek Turlej, pod adresem dostojnych Jubilatów skierował słowa uznania i podziękowania za godne i długie pożycie małżeńskie oraz za piękny przykład dla młodego pokolenia. Wspólnie z zastępcą wójta Krzysztofem Kosudą wręczyli bukiety kwiatów oraz życzenia na dalsze wspólne lata małżeństwa.

Każda z par świętujących dziś jubileusz ma swoją wyjątkową i niepowtarzalną historię. Państwa małżeństwa to dowód wzajemnej miłości i zrozumienia, to wspaniały wzór mądrego życia i przykład, że nawet najcięższe obowiązki, gdy dźwiga się razem, stają się lżejsze. Swoją niezłomną postawą, miłością, cierpliwością, wzajemnym poszanowaniem i wytrwałością dajecie Państwo świadectwo tego, jak ogromna siła tkwi w rodzinie, która nie poddaje się w trudnych momentach, nie cofa się w chwilach słabości, ale pokonuje je, stając się dzięki temu trwalsza.

Nie zabrakło również gratulacji dla Jubilatów od rodziny i przyjaciół biorących udział w uroczystości.

 

 
Obchody Narodowego Święta Niepodległości PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Wtorek, 15 Listopad 2022 09:43

11 listopada 2022 r. w Starym Dzierzgoniu odbyły się Gminne Obchody Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystości rozpoczęto Mszą św. w Kościele Wniebowstąpienia Pańskiego, w której proboszcz parafii ks. kan.  Antoni Myjak wygłosił wzruszające okolicznościowe kazanie.

Z okazji obchodów 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości nasza gmina dumnie przystąpiła do akcji „Niepodległa do Hymnu”. W samo południe, pod kamieniem pamięci na placu przed GCKB w Starym Dzierzgoniu wspólnie odśpiewano hymn państwowy.

Akcję „Niepodległa do Hymnu” Biuro Programu „Niepodległa” zainicjowało w 2018 roku, w stulecie odzyskanie niepodległości. Wówczas wzięło w niej udział prawie 1 000 podmiotów, które zorganizowały wspólne śpiewanie na 6 kontynentach. Od tamtej pory co roku pokazujemy, że jesteśmy jedną biało-czerwoną rodziną i świętujemy razem jedno z najpiękniejszych polskich świąt.

Kolejnym punktem uroczystości było wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.

„Przejdą lata i wieki przeminą.
Pozostaną ślady dawnych dni
I wszystkie maki na Monte Cassino
Czerwieńsze będą, bo z polskiej wzrosną krwi.”

Śpiewano razem, chórem, w jeden takt… i niejedna łza pojawiła się w oku uczestników obchodów…

„To wspaniałe, że razem potrafiliśmy dać świadectwo naszej patriotycznej postawy.” – podkreśla Marek Turlej Wójt Gminy Stary Dzierzgoń.

Dziękujemy za tak liczny udział w obchodach Narodowego Święta Niepodległości. 

 

 
11 listopada 2022 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Poniedziałek, 07 Listopad 2022 14:03

Serdecznie zapraszamy na obchody Narodowego Święta Niepodległości w Starym Dzierzgoniu.

 
Więcej artykułów…
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack

Stworzone dzięki Joomla! Valid CSS